NovinkyVicedenni

KEL2445 Perly Alsaska a Lotrinska

Do Francie za vínem, pohádkovou architekturou a výstavnými městy

Od 9 999 999 KčDatum zájezdu: 26.06.2024Kód zájezdu: KEL2445 AlsaskoFrancie / Lotrinsko, Alsasko
Úvodní fotka zájezdu

Popis

 • Alsasko je oprávněně považováno za jeden z nejkrásnějších koutů Francie. Spolu s Lotrinskem leží na rozhraní západní a střední Evropy, Německa a Francie. Proto je regionální metropole Štrasburk symbolickým středem našeho kontinentu a sídlem evropských institucí.
 • Alsasko má v sobě to nejlepší z Francie i Německa, líbivou architekturu s hrázděnými domy, pořádek, výborné víno i kuchyni. Malebná městečka berou dech. Lotrinsko je historický kraj, který býval samostatným státem. Památky v Nancy nebo Metách jsou velkolepé. Předností našeho zájezdu je možnost přiobjednat si večeře.

Důležité informace

CENA: 8.500 Kč

 • Cena zahrnuje: 2x ubytování v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

 • Cena nezahrnuje: vstupné, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den

 • V pozdních večerních hodinách odjezd po trase:

2. den

 • Ráno přijedeme do alsaské metropole ŠTRASBURK. Vydejte se s námi za jejími cennými památkami, které jsou na seznamu UNESCO. Nechte se uchvátit hrázděnými domy v pitoreskní čtvrti „Malá Francie“, jednou z nejvyšších a nejkrásnějších francouzských katedrál, paláci nebo úhlednými nábřežími městských kanálů a řeky Ill. Můžete se zúčastnit lodního výletu k sídlům evropských institucí, které k městu na rozhraní Francie a Německa neodmyslitelně patří. Odpoledne se zastavíme v malebném historickém městečku OBERNAI a prohlédneme si působivý mystický klášter ST. ODILE na úpatí pohoří Vogézy. Nocleh v Colmaru.

3. den

 • Užijeme si romantické atmosféry na ALSASKÉ VINNÉ STEZCE: zastavíme se u hradu Königsburg a prohlédneme si malebná vinařská městečka s hrázděnou architekturou Riquewihr s ochutnávkou vína (riesling) a Eguisheim, které bylo označeno „nejkrásnější francouzskou obec roku“. Odpoledne a večer si představíme a užijeme COLMAR, cenné historické město s pohádkovou atmosférou a domy na kanálech, zvané „malé Benátky“. Nocleh.

4. den

 • Po snídani přejedeme do historického regionu Lotrinsko. Dopoledne si prohlédneme historického město NANCY, jemuž dal v 18. století velkolepou podobu polský král Stanislav. Ukážeme si elegantní rokokové náměstí Place Stanislas, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO i vyhlášené secesní památky. Na závěr si prohlédneme lotrinskou metropoli METY s impozantní gotickou katedrálou, která patří k největším a nejkrásnějším v celé Francii.

5. den

 • V časných ranních hodinách návrat do ČR.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

 • V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování:

 • Snídaně. Za příplatek možnost večeří (3 chodové menu).

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA