VicedenniNovinky

KEL2444 Velký okruh Polskem

Velký okruh Polskem - Baltské moře, Mazurská jezera a Varšava.

Od 9 999 999 KčDatum zájezdu: 21.06.2024Kód zájezdu: KEL2444 okruh Polskem Polsko / Polsko
Úvodní fotka zájezdu

Popis

 • Země na rozhraní střední, východní a severní Evropy představuje neprávem opomíjenou atraktivní podívanou. My vám ji tímto okruhem chceme zpřístupnit. A tak si Polsko prostřednictvím hanzovního města Gdaňsk a pobřeží Baltského moře propojíme s evropským severem, Finsko nám bude evokovat krajina Mazurských jezer, na východ zavítáme při setkání se zubry i expanzí Řádu německých rytířů, střední Evropu nám připomene gotická a barokní architektura, návštěva Hitlerova bunkru nebo prohlídka jedné z největších a nejmodernějších metropolí regionu. A přidáme i superlativy v podobě nejdelšího mola nebo největšího hradu. Náš zájezd vyváženě kombinuje poznání historie i kontakt s přírodou. Poznejte a uznejte, že Polsko není jen zemí levných nákupů.

Důležité informace

CENA: 9.990 Kč

 • Cena zahrnuje - 3x ubytování v hotelu***/**** se snídaní v pokojích s vlastním příslušenstvím, Wellness, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

 • Cena nezahrnuje - vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

PlzeňZdarma
Přeštice200 Kč / osoba
Klatovy, Janovice nad Úhlavou, Nýrsko, Švihov, Kdyně, Domažlice250 Kč / osoba

Program

1. den

 • Ve večerních hodinách odjezd z ČR.

2. den

 • Ráno přijedeme k Baltskému moři a prohlédneme si historický GDAŇSK, jedno z největších a nejstarších polských měst, významného člena Hanzy, středověkého obchodního spolku bohatých severských přímořských měst. Projdeme se po památkách, jako jsou bazilika Panny Marie - největší cihlový kostel na světě s věží, na kterou se dá vystoupit, Neptunova fontána, z níž prý kdysi tekla vodka, gotický jeřáb, pěkné hrázděné domy, barokní královská kaple nebo budova radnice. Budeme mít možnost ochutnat polské národní jídlo - plněné pirožky nebo mořské speciality v některé z přístavních restaurací. Zastávka u gotického cisterciáckého kláštera OLIWA a program v přímořském letovisku SOPOTY, které je známé díky hudebnímu festivalu. Přímořské lázně disponují písečnou pláží, kde je možné se vykoupat. Projdeme se po dřevěném molu, které vybíhá délkou přes 500 metrů do moře a je tak nejdelší stavbou svého druhu v Evropě. Ukážeme si historické i moderní vily a neopomeneme ikonický Křivý dům. Přejezd na ubytování. .

3. den

 • Dopoledne si prohlédneme památku UNESCO, křižácký hrad MALBORK, který je jedním z největších hradních komplexů a současně největší gotickou cihlovou stavbou světa. Připomeneme si historii Řádu německých rytířů, jenž tuto pevnost obýval. Potom přejedeme na východ Polska k městečku Ketrzyn, u něhož se skrývají ruiny rozsáhlého komplexu VLČÍ DOUPĚ z II. světové války, kde byl v červenci 1944 spáchán neúspěšný atentát na Adolfa Hitlera. Nedaleký komplex bunkrů Mamerki byl vybudován pro potřeby předních nacistických generálů a jejich pobočníků. Zahrnoval neuvěřitelných 250 objektů. Jen jeho malá část je dnes přeměněna na zajímavé muzeum. Pověsti praví, že by se tu někde mohla skrývat pověstná Jantarová komnata. Přejezd na ubytování.

4. den

 • Celodenní program v oblasti MAZURSKÝCH JEZER. Navštívíme unikátního BORECKÝ PRALES a zahrady s chovem zubrů Wolisko. Odpoledne si prohlédneme největší jachetní přístav Mazurských jezer GIZYCKO, tvořícího spojnici mezi jezery. Ukážeme si funkční otočný most z 19. století, pevnost Boyen v průsmyku mezi jezery nebo vystoupíme na starý vodojem, přeměněný na vyhlídkovou věž s fantastickým výhledem na okolní krajinu 12 jezer. Zastavíme se v kouzelném městečku MIKOLAJKI, které je označováno za „polské Benátky“. Ukážeme si nábřeží s vesnicí námořníků a zažijeme atmosféra jezerního města s rybími restauracemi. Přejezd na bytování.

5. den

 • Přejedeme do centrální části Polska a budeme si prohlížet jeho metropoli VARŠAVU, jejíž centrum je památkou UNESCO. Pro město je charakteristický kontrast moderní architektury s mrakodrapy a historického středu, který zhmotňuje polské dějiny. A tak si ukážeme Královský zámek, sloup krále Zikmunda, Staroměstské náměstí, zbytky opevnění, katedrálu svatého Jana nebo ikonický sovětský mrakodrap Palác kultury a vědy. Ještě budeme mít možnost užít si polské kuchyně. Večer se vydáme na cestu domů.

6. den

 • V časných ranních hodinách návrat.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

 • V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.
 • V ceně možnost využití wellness (bazén, jacuzzi, sauna, gym).

Stravování:

 • Snídaně, za příplatek možnost večeře.

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA