VicedenniNovinky

KEL2442 Salcburské Alpy

Salcburské Alpy - veškeré vstupy jsou zahrnuty v ceně.

Od 9 999 999 KčKód zájezdu: KEL2442 SalcburkRakousko / Salcbursko
Úvodní fotka zájezdu

Popis

 • Zájezd do hor v okolí Salcburku, který vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého překrásného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, divokými řekami a romantickými soutěskami.
 • Návštěvníkům pobyt a poznávání usnadňují četné lanovky, mýtné silnice, zpřístupněné soutěsky, velmi příjemná četná a dobře vybavená koupaliště. Jízdné a všechny vstupy jsme zahrnuli do ceny našeho zájezdu, abychom vám ulehčili kalkulaci kapesného.
 • Zájezd je vhodný pro zdatné i méně zdatné turisty, včetně rodin s dětmi. Program tohoto zájezdu byl vytvářen tak, aby zahrnoval to nejzajímavější z tohoto nádherného koutu Rakouska.

Důležité informace

CENA: 12.900 Kč

 • Cena zahrnuje: 6x ubytování v penzionu s polopenzí, veškeré vstupy do termálních lázní, na koupaliště, do soutěsek, muzeí a jízdné na lanovkách dle programu zájezdu, dopravu autobusem nebo mikrobusem s klimatizací, služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.

 • Cena nezahrnuje: pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna do 20 tis. – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den

 • Ráno odjezd do Rakouska, ubytování, večeře.

2. den

 • Weissbach – prohlídka divoké skalní soutěsky Seisenbergklamm, odtud do kouzelného města Lofer. Výjezd lanovkou Almbahn I a Almbahn II do jedné z nejhezčích turistických oblastí Salcburka - Almenwelt Lofer. Zde široký výběr okružních turistických cest s překrásnými výhledy na Wildkaiser a Loferer Steinberge. Zdatnější vystoupí na Grubhörndl 1.747 m.n.m. Na závěr koupaliště Steinbergbad Lofer s bazény a divokou řekou. Ubytování, večeře.

3. den

 • Odjezd do Mühlbach am Hochkönig, lanovkou Karbachalm do horní stanice, odtud túra na Schneebeg 1921 m.n.m. a Schneebergkreuz 1936 m.n.m. Výhledy na masiv Hochkönigu. Odjezd do Bad Gasteinu – termální lázně Felsen therme, krátká prohlídka města. Ubytování, večeře.

4. den

 • Přejezd do vyhlášeného lyžařského střediska Grossarl a lanovkou Panoramabahm na Panoramaplateu. 1.850 m.n.m. Odtud výstup na vrchol Kreuzkogel 2.027 m.n.m. a po hřebeni na na vrchol Fulseck 2.033 m.n.m.. Z obou vrcholů nádherné výhledy. Lanovkou Gipfelbahnfulseck sjezd do Dorfgasteinu . Dále návštěva termálních lázní Alpentherme Gastein s kruhovým výhledem na okolní hory, bazény s termální vodou a perfektními saunami. Zdatnější mohou sestoupit z vrcholu Fulseck ke středové stanici lanovky a odtud lanovkou do údolí.. Po cestě zastávka u Spiegelsee. Ubytování, večeře.

5. den

 • Odjezd do Stubachtall k údolní stanici lanovky, která nás dopraví do světa ledovců a velehor, k jezeru Weisssee do výše 2.300 m. Tato oblast patří k nejvyhledávanější mezi turisty i horolezci pro široký výběr túr různé náročnosti a nádherné výhledy. Zdatnější mohou vystoupit na Medelzkopf 2.761 m.n.m. Odpoledne návštěva koupaliště v Mittersillu. Ubytování, večeře.

6. den

 • Odjezd do údolí Rauris, odtud 6-ti místnou kabinovou lanovkou na Hochalm s velmi hezkou restaurací do výše 1 780 m, odtud výstup na vrchol Schwarzwand 2.124 m.n.m. Zdatnější absolvují hřebenovou túru na Reissrachkopf 2.210 m.n.m. V restauraci se konají dvakrát denně představení dravých ptáků. Je možné navštívit místní rýžoviště zlata a zkusit štěstí při rýžování. Koupání v Zell am See na pláží obce Maishofen. Ubytování, večeře.

7. den

 • Odjezd do obce Grödig, odtud, v případě hezkého počasí, lanovkou Unterbergsbahn do výše 1 853 m na stejnojmennou horu, která nabízí nezapomenutelný výhled na město Salcburk a Berchtesgádenské Alpy. Návrat domů ve večerních hodinách.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

 • Zajištěno v obci Maishofen v penzionu Unterwirt a jeho depandancích, kterými jsou Olga, Maria, Pinzgau, Gabi a Brunner.
 • Jedná se o jednoduché dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje se SAT/TV, kde sprcha a WC jsou společné pro více pokojů na chodbě. Na pokojích je umyvadlo.
 • Pokoje s vlastním sociálním zařízením jsou k dispozici za příplatek. V restauracích penzionu je wi-fi free. Jedná se o jednoduché ubytování pro nenáročné klienty.

Stravování:

 • Snídaně kontinentální, servírované večeře (polévka, zeleninový bufet, hlavní jídlo, dezert). Vegetariánská, veganská a bezlepková strava je možná při nahlášení předem.

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA