VicedenniNovinky

KEL2441 Lago di Garda

Jezera Lago di Garda a Lago d'Iseo.

Od 9 999 999 KčDatum zájezdu: 04.07.2024Kód zájezdu: KEL2441 GardaItálie / Severní Itálie
Úvodní fotka zájezdu

Popis

  • Zájezd k největšímu italskému jezeru v sobě slučuje atrakce, za kterými jezdí turisté buď do italského Středomoří, nebo do rakouských Alp. Ještě před sto lety se o Lago di Garda dělila Itálie s Rakouskem. Dodnes jezero a jeho břehy jakoby spadají do dvou světů. Protiklady se tu střetávají a propojují v nádherný krajinný obraz.

  • Během jednoho víkendu vás zavedeme do městeček, kde dozrávají citróny, rostou palmy a kvetou magnolie. Zároveň vás zvedneme do alpských výšin, kde se ještě v květnu drží sníh. Pojedete panoramatickou otáčivou lanovkou a pod sebou budete mít 50 kilometrů dlouhé jezero jako na dlani. Z výšky alpského masívu připomíná severský fjord. Během výletu se budete plavit po jezeře, které lemují kolmé alpské štíty. Přijedete na největší jezerní ostrov v Evropě, kde se projdete po turistické trase přes rybářské i horské vesnice, přes olivové háje a po křížové cestě můžete vystoupit na nejvyšší bod ostrova.

  • Poznáte středověké hrady i benátská náměstí, budete se toulat spletí malebných uliček, ochutnáte pravou italskou zmrzlinu i pizzu, necháte se fascinovat exotickou vegetací, budete se opakovaně plavit lodí a možná se i vykoupete v průzračné vodě jezera.

Důležité informace

Cena zahrnuje: 1x ubytování v hotelu*** s polopenzí, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: vstupné, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den

  • V pozdních večerních hodinách odjezd. Noční přejezd do Itálie.

2. den

  • Ráno příjezd k severnímu okraji jezera Lago di Garda, který je jako norský fjord sevřen kolmými alpskými štíty. Prohlídka městečka Riva a výlet lodí do městečka Limone, které patří k nejmalebnějším obcím severní Itálie. Protože je chráněno od severu mohutnou skálou, neproniká do něj studený vzduch od Alp, a daří se tu subtropické vegetaci, jíž dominují citróny. Výlet pokračuje plavbou napříč jezerem do městečka Malcesine, které se může pochlubit spletí středověkých uliček a hradem. Z Malcesine je možné vyjet panoramatickou lanovkou k vrcholu Monte Baldo (2.218 m n.m.) a podniknout lehkou procházku, či se jen kochat výhledy na jezero, jehož celou 50 kilometrů dlouhou plochu lze odsud přehlédnout. Večer ubytování v hotelu.

3. den

  • Po snídani zastávka v Sirmione, malebném lázeňském městečku na ostrůvku v jižní části jezera Lago di Garda. Poté přejezd do historického města Iseo na břehu jezera Lago d´Iseo, které obklopují téměř 2.000 metrů vysoké alpské stěny. Výlet lodí k privátním ostrůvkům San Paolo a Loreto a na největší italský jezerní ostrov Monte Isola, program v městečku Peschiera – možnost koupání v jezeře a výstup mezi olivovými háji na nejvyšší bod ostrova s poutním kostelem Madoona dela Ceriola s krásnými výhledy na jezero a okolí. Večer návrat do městečka Iseo, možnost večeře a nákupu. Večer odjezd.

4. den

  • V časných ranních hodinách návrat domů.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

  • V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování:

  • Polopenze.

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA