Vicedenni

KEL2439 Budapešť s termály a parlamentem

Budapešť s Parlamentem a relaxace v termálních lázních.

Od 9 999 999 KčKód zájezdu: KEL2439 Budapešť termály Maďarsko / Budapešť
Úvodní fotka zájezdu

Popis

 • Maďarsko je státem s největším množstvím termálních pramenů na světě. Evidují tu více než tisíc termálů, které dosahují minimální teploty 30 °C. Většina z těchto pramenů má léčivé účinky. Maďarská metropole Budapešť zapadá do kontextu své země. Disponuje zhruba padesáti lázněmi, jež napájí přes sto vřídel a léčivých pramenů. Návštěva termálů zde patří ke každodennímu rituálu obyvatel všech generací. Muži hrají šachy přímo ve vodě, ženy si dopřávají vodních masáží. Místní termální vodu využívali ke koupelím již staří Římané, mezi nimiž například Markus Aurelius nebo císař Traján.
 • V lázeňské tradici poté ve městě pečovali i Turci, kteří tu vládli v 16. a 17. století. Z osmanské éry jsou dodnes v provozu čtvery lázně, které vynikají orientálním duchem a architekturou. Věhlas lázeňské metropole kvetl i v době, kdy Budapešť prožívala na přelomu devatenáctého a dvacátého století svůj zlatý věk. Za jeden z nejslavnějších termálních komplexů v Evropě jsou považovány lázně Széchényi. Uvnitř novobarokního objektu z roku 1913 se nachází vanové lázně, bublinkové a slané koupele, a také tři velké bazény pod otevřeným nebem, které jsou díky pramenu o teplotě 75 °C vyhledávané i v zimních měsících. Léčí se zde nemoci kloubů a pohybového ústrojí.
 • Při lázních Gellért byl v roce 1916 založen nejstarší lázeňský hotel v Budapešti. Návštěvníci lázní mohou využít krytý i venkovní bazén s vodou, která pomáhá na kloubní, gynekologické i nervové neduhy. Díky zachovalému secesnímu vybavení plní Gellért i estetickou funkci.
 • Původní turecké lázně Rudas z r. 1578 prošly nákladnou rekonstrukcí a v roce 2005 byly opět zpřístupněny. Jsou jedinečným dokladem tureckého stavitelství a vypovídají o precizní kamenické práci Osmanů. Nejpůsobivější je desetimetrová kopule, pod níž se nachází centrální bazén ve tvaru osmiúhelníku. Teprve v roce 2014 pak byla k lázním Rudas připojena i zcela nová wellness část, jež disponuje mimo jiné i odkrytým střešním bazénkem s unikátním výhledem na Dunaj a protější pešťské nábřeží.
 • Relaxační pobyt v rozličných budapešťských lázních jsme pro vás zpestřili poznávacím programem po stopách maďarské historie a ulehčili vynecháním nočních přejezdů.

Důležité informace

CENA: 5.900 Kč

 • Cena zahrnuje: 3x ubytování v Budapešti v hotelu*** se snídaní v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: Komentovaná plavba lodí po krásném modrém Dunaji (cena za osobu) 450 Kč, výlet po stopách uherské historie (cena za osobu) 390 Kč, Parlament (cena za osobu) 490 Kč, osoby do 24 let 250 Kč, vstupy, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den

 • V časných ranních hodinách odjezd. Odpoledne příjezd do Budapešti a relaxace v největších maďarských lázních Széchényi (vnitřní i venkovní bazény o teplotě 30–38 °C), nocleh.

2. den

 • Dopoledne prohlídka Budína, Matyášův chrám, Rybářská bašta, královský palác. Odpoledne relaxace v secesních lázních Gellért (termální bazény o teplotě 36–38 °C, sauny a plavecký bazén v antickém římském stylu). Poté návštěva tržnice, večeře. Po večeři možnost večerní fakultativní komentované plavby lodí po krásném modrém Dunaji, při níž bude možno obdivovat krásně osvětlené Budínské hradní město, slavný Řetězový most, Parlament nebo vrch Gellért s citadelou (cena plavby: 450 Kč), nocleh.

3. den

 • Náměstí Hrdinů aj., možnost fakultativního výletu busem po stopách uherské historie do Ostřihomi (korunovační katedrála uherských králů) a Visegrádu - historické sídlo uherských králů (cena výletu: 390 Kč), odpoledne prohlídka Pešti – slavná tržnice, katedrála sv. Štěpána, nábřeží Dunaje, parlament, nocleh.

4. den

 • Dopoledne relaxace v tureckých lázních Rudas (termální lázně s léčivou vodou o teplotě až 42 °C). Alternativně procházka v centru Pešti, dle času návštěva Parlamentu (cena za vstup: 490 Kč, osoby do 24 let 250 Kč), Velké synagogy a židovské čtvrti v obvodu Erzsébetváros. Po poledni odjezd z Budapešti. V pozdních večerních hodinách návrat domů.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

 • V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování:

 • Snídaně formou bufetu, za příplatek možnost večeře (výběr ze 2-3 jídel, tři chody).

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA