NovinkyVicedenni

KEL2438 Řím a Neapolský záliv

Řím a Neapolský záliv - To nejlepší z Itálie – Benátky, Řím, Vatikán, Pompeje, Vesuv a Dolomity.

Od 9 999 999 KčKód zájezdu: KEL2438 ŘímItálie / Řím
Úvodní fotka zájezdu

Popis

 • Poznávací zájezd během pouhých pěti dnů obsáhne historické památky vypovídající o kulturním rozmachu antické a křesťanské civilizace, stejně jako o přírodních zvláštnostech severní i jižní Itálie.
 • Na trase zájezdu se setkáte s Michelangelovými sochami, vyfotíte si vyhlášené římské fontány, navštívíte antický nevěstinec, nahlédnete do kráteru sopky, zavítáte na pláž Tyrhénského moře, budete se plavit lodí benátskou lagunou, představíte si horečnou atmosféru gladiátorských zápasů v římském Koloseu, ochutnáte pravou italskou pizzu a navíc si ještě užijete chladivé krásy alpských štítů v italských Dolomitech.
 • Velkou výhodou je zahrnutí polopenze do ceny zájezdu.

Důležité informace

CENA: od 7.900 Kč

 • Cena zahrnuje: 2x ubytování v hotelu*** s polopenzí v pokoji s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

 • Cena nezahrnuje: Fakultativní výlet k Neapolskému zálivu (cena za osobu) 850 Kč (cena za autobusovou přepravu s průvodcem, vstupné není zahrnuto v ceně výletu), fakultativní výlet lodí do Benátek (orientační cena za osobu) 27 €, vstupné, pobytovou taxu, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den

 • V časných ranních hodinách odjezd po trase… Překonáme rakouské Alpy a odpoledne dorazíme k Jaderskému moři. Z přístavu Punta Sabbione se vydáme na fakultativní lodní výlet (cca 28 eur) lagunou do BENÁTEK, města, které vyrůstá z vodní hladiny. Benátky si uchovaly stejnou podobu jako na obrazech starých mistrů. Nejen díky okrasné benátské gotice jsou na seznamu památek UNESCO. Vydáme se na procházku, abychom si připomněli historii slavné námořní republiky, a ukážeme si proslulé i méně známé památky tohoto města. Uvidíte tak nejen náměstí Svatého Marka, zvonici, Dóžecí palác, kanál Grande nebo most Ponte de Rialto. Budete mít čas na večeři i třeba na romantickou projížďku gondolou. Benátky uvidíte přes den i za večerního osvětlení. Noční přejezd do Říma.

2. den

 • Od ranních hodin si budeme prohlížet italskou metropoli ŘÍM, město velkolepých antických a barokních památek. Nejdříve zavítáme do prostoru nejmenšího státu na světě, do církevního VATIKÁNU. Navštívíme baziliku svatého Petra, největší historický kostel na světě, a můžeme vystoupit na Michelangelovu kupoli. Po stopách papežů se projdeme podél řeky Tibery. Uvidíte Andělský hrad, antický most, sochy a fontány od slavného Berniniho, nejzachovalejší antickou památku na světě, starověké hradby, posvátné schody, egyptské obelisky i nejvýznamnější katolický kostel, baziliku v Lateránu. Jedna památka UNESCO za druhou bude následovat v hledáčku našeho fotoaparátu. Vpodvečer přejedeme z Říma na pobřeží Tyrhénského moře. Večeře a nocleh v hotelu.

3. den

 • Prostřední den můžete věnovat odpočinku, nebo se s námi vydat na atraktivní celodenní fakultativní výlet k Neapolskému zálivu (cena 850,- Kč). Dopoledne vyjedeme a vystoupíme k pokuřujícímu kráteru VESUVU, nebezpečné sopce, jež psala světové dějiny. Vesuv je přirozenou dominantou Neapolského zálivu a za dobrého počasí nabízí jedinečný panoramatický výhled. Potom sjedeme do archeologických lokalit, které erupce vulkánu natolik dokonale zakonzervovala, že jde o světově proslulé památky UNESCO. Můžeme ochutnat pravou neapolskou pizzu. A nejen antický nevěstinec si ukážeme při prohlídce POMPEJÍ. Na exkurzi do světa antické každodennosti navážeme při podvečerní prohlídce lávou zakonzervovaného HERKULANEA (v květnovém termínu) nebo OPLONTIS (v říjnovém termínu). Poté se vrátíme zpátky na večeři a nocleh k Tyrhénskému moři.

4. den

 • Po snídani se vrátíme zpátky do ŘÍMA, abychom si ukázali další známé antické a barokní památky UNESCO. Začneme prohlídkou Kolosea, dále si projdeme ústřední antické náměstí – Forum Romanum, zbytky císařských paláců na Palatinu, ale také si ukážeme věhlasné Španělské schody a vhodíme minci do nejslavnější kašny světa – Fontány di Trevi. Budete mít čas na zmrzlinu, večeři i na vychutnání večerní atmosféry italské metropole. V noci se vydáme na cestu.

5. den

 • Ráno se probudíme pod štíty DOLOMIT, které jsou označovány za nejkrásnější partie Alp. Projdeme se ve světově vyhlášeném horském středisku CORTINA d´ AMPEZZO, kde si kromě historického centra ukážeme i olympijský stadión, připomínající zimní hry v roce 1956. Potom po vyhlídkové silnici překonáme průsmyk ve výšce přes 1.800 metrů a zastavíme se u ledovcového jezera MISURINA. Pod zasněženými alpskými vrcholky se můžete projít podél jezera nebo posedět na vyhlídkové terase baru, který si oblíbily i herecké či sportovní celebrity. Pak po vyhlídkové silnici sjedeme do údolí řeky Drávy. A přes Rakousko se večer vrátíme zpátky do ČR.

Poznámka k zájezdu

Ubytování:

 • V hotelu, pokoje s vlastním příslušenstvím.

Stravování:

 • Polopenze.

Pořadatel

CK KELLNER

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA