Vicedenni

KEL2435 Osvětim a Krakov

Historické město Krakov a vyhlazovací tábor Osvětim.

Od 9 999 999 KčKód zájezdu: KEL2435 OsvětimPolsko / Krakov
Úvodní fotka zájezdu

Popis

  • Celý den se budeme procházet po dlážděných uličkách nejvýznamnějšího historického města země. Krakov jako jediný z polských velkoměst nebyl zničen za 2. světové války. Jeho památky tak vyprávějí příběhy z doby, kdy byl sídelním městem panovníků mocného Polsko-litevského soustátí. Z té doby pocházejí všechny významné stavby na krakovském návrší Wawel, jako královský palác a korunovační katedrála. Jedno z největších středověkých náměstí Evropy je plné výstavních kupeckých domů a nádherná renesanční Sukiennice dává vzpomenout na doby, kdy Krakov byl významnou obchodní křižovatkou Střední Evropy. Toto náměstí také tvoří přirozené centrum krakovského Starého města. V jeho blízkosti se nachází i krásná gotická budova Collegia Maius, sídla Jagellonské univerzity, založené již v r. 1364. Židovská čtvrť s řadou synagog svědčí o tom, že Krakov nebyl jen městem etnických Poláků.
  • Soužití se Židy ukončila až 2. světová válka a německý nacismus, který v blízkosti Krakova dal vzniknout největšímu vyhlazovacímu táboru v dějinách Evropy. Jeho plynové komory sprovodily ze světa nejméně jeden a čtvrt miliónů lidí. Na předměstí Krakova navštívíme také podzemí Věličky, abychom pocítili, jak chutná největší solný důl Evropy. V solném království budeme procházet štolami a obdivovat sochy, kaple i lustry ze soli.

Důležité informace

CENA: 3 650 Kč

  • Cena zahrnuje: 1x ubytování v hotelu v centru Krakova bez stravy v pokojích s vlastním příslušenstvím, dopravu autobusem s klimatizací a WC, služby průvodce a pojištění CK proti úpadku.

  • Cena nezahrnuje: Vstupy, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč – tarif L5 (na osobu a den) 35 Kč, pojištění léčebných výloh do 5 mil. Kč a storna – tarif K5S (na osobu a den) 45 Kč. Více na https://www.kellnerck.cz/cestovni-pojisteni.

Doprava

AUTOBUS

Odjezdová místa

Nástupní místo

Příplatek

Plzeň, Přeštice, Klatovy, Horažďovice, Strakonice, České BudějoviceZdarma
Domažlice, Kdyně200 Kč / osoba

Program

1. den:

  • Odjezd v pozdních večerních hodinách. Noční přejezd do Polska.

2. den:

  • Celodenní prohlídka Krakova: královská rezidence Wawel, nábřeží Wisly, katedrála (královské hrobky), Královská cesta, Hlavní náměstí – jedno z největších středověkých náměstí Evropy, starobylé krámky – Sukiennice, kostel Panny Marie s největším gotickým oltářem na světě, Barbakan, židovská čtvrť se synagogami aj., nocleh.

3. den:

  • Exkurze do solných dolů Vělička (až 130 m hluboko, kaple, sochy reliéfy – vše ze soli, památka UNESCO). Prohlídka vyhlazovacího tábora Osvětim – Birkenau (největší nacistický koncentrační tábor, památka UNESCO). Přejezd do ČR. V nočních hodinách návrat domů.

Poznámka k zájezdu

Stravování:

  • Bez stravování, za příplatek možnost snídaně.

Pořadatel

CK Kellner

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA